İADE

Müşteri, GENÇ TEKSTİL VE SPOR MALZ.SAN.LTD.ŞTİ.’ den kaynaklanan sorunlar sebebiyle mağdur olduğu takdirde 7 gün içerisinde ürünü kargo bedeli ödemeksizin anlaşmalı kargo firması ile iade etme hakkına sahiptir. 7 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir.

 

(İADE İŞLEMİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÜRÜN FATURASININ TÜM NÜSHALARI İLE BİRLİKTE İADE/DEĞİŞİM FORMU DOLDURULARAK ÜRÜNÜ TESLİM ALDIĞINIZ KARGO FİRMASI İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.)

 

Siparişi verilmiş olan ürünün yada ürünlerin niteliğinin bozulacak şekilde kullanması sonucu oluşacak deformasyon, kırılma, yırtılma, aşınma, tüylenme ve benzeri durumların, ürünün yada ürünlerin üzerinde yaratacağı tahribat sonucu, siparişe konu olan ürünün yada ürünlerin tekrar satılamayacak duruma gelmesi halinde, iade kabul edilmemektedir.

İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

 

SİPARİŞ İPTALİ

Sipariş iptalleriniz için siparişiniz kargoya verilmeden önce 0212 527 13 05 numaralı telefondan bizi arayabilir veya Müşteri Hizmetleri » Yardım Masası » Sipariş İptali departmanımıza online olarak sipariş numaranız ile birlikte siparişinizin iptali talebini gönderebilirsiniz.

 

DEĞİŞİM

GENÇ TEKSTİL VE SPOR MALZ.SAN.LTD.ŞTİ.’ den alacağınız ürünler, müşteri memnuniyeti ve mesafeli satış sözleşmesi ilkelerince, satış çekincelerini ortadan kaldırmak için;

Ürünümüzü, teslim aldığınız 7 gün içerisinde Aras Kargo ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

Değişim işlemlerinde gönderilerinizi Aras kargo ile iade/değişim formununda belirtilen adresimize karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Değişimi istenen ürün gönderilmeden önce müşteri hizmetleriyle görüşülmeli ve onay alınmalıdır. Deneme harici giyilmiş, esnetilmiş, derisi kırışmış, çok kısa süre/mesafe olsa da dışarıda, evde giyilmiş ve tekrar satılamayacak durumda olan ürünler bu değişime dahil değildir. (ambalajında ve eksiksiz, hasarsız olarak teslim edilmelidir.) Göndermeden önce müşteri hizmetlerinden istediğiniz numaranın stokta olup olmadığını öğreniniz.

Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişin den cayması durumunda iade edilen ürün GENÇ TEKSTİL VE SPOR MALZ.SAN.LTD.ŞTİ.' ye ulaştığı andan itibaren (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. GENÇ TEKSTİL VE SPOR MALZ.SAN.LTD.ŞTİ.. üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için üretici veya distribütör firmaların yetkililerine başvurulmalıdır.

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

  •